Варення з інжиру
Інгредієнти:
- 2 кг інжиру
- 2 кг цукру
- 200 мл чистої води
Рецепт приготування:
- Інжир ретельно вимити, зрізати хвостики та розмістити плоди в мисці або каструлі. Засипати інжир цукром, додати воду та перемішати.
- Поставити миску або каструлю на вогонь і, помішуючи, довести варення до кипіння. Проварити протягом 5 хвилин на невеликому вогні, постійно помішуючи. Зняти з вогню та залишити до повного до остигання.
- Після остигання повернути варення на вогонь, довести до кипіння та проварити ще 5 хвилин на слабкому вогні, помішуючи. Потім дати варенню повністю остудитись. Повторити цей процес 2-3 рази.
- Розлити кипляче варення з інжиру по сухим та стерильним банкам, закрити кришками та перевернути їх догори дном. Огорнути банки теплою ковдрою та залишити на 6-10 годин.
- Перевернути банки у нормальне становище та зберігати в прохолодному і темному місці. Варення можна зберігати впродовж 2 років, разом з іншими заготівлями на зиму.
Додатково можна додати корицю, мед або лимонний сік для зміни смаку варення з інжиру. Також, для отримання більш насиченого кольору варення, можна додати декілька ложок лимонної кислоти. Або ж, для того, щоб зберегти максимальну кількість корисних речовин, можна не додавати жодних інгредієнтів до варення.
Крім того, варення з інжиру можна використовувати не тільки як топінг до панкейків чи бутербродів, але й як начинку для випічки. Варення із зернятками інжиру додасть аромату та незабутнього смаку пирогам, кексам чи печиву.
Зберігаючи варення з інжиру, важливо слідкувати за тим, щоб банки були стерильними та герметичними, щоб запобігти розвитку бактерій та псуванню варення. Також, перед використанням варення, переконайтеся, що кришка на банці не піднімається при натисканні на неї - це ознака того, що варення зберігається безпечно.
Отже, приготування варення з інжиру - це просто, а результат вражає своїм неповторним смаком та корисними властивостями. Спробуйте цей рецепт та насолоджуйтеся неймовірним смаком улюбленого джему! Смачного!