Солоні чорні грузді
Кухня
Інгредієнти:
- 1 кг чорних груздів;
- 250 мл чистої води;
- 1 цибулина;
- 3-4 вишневих листа;
- кілька листів хрону;
- 1 зонтик кропу;
- 2,5 ст.л. солі;
- кілька горошин чорного перцю;
- 1-1,5 ч.л. цукру.
Рецепт приготування:
- Гриби ретельно вимити та очистити щіткою, потім ще раз добре промити під холодною водою. Необов'язково, але можна ще на ніч замочити гриби в холодній воді.
- Великі гриби розрізати навпіл. Покласти грузді в каструлю, залити великою кількістю холодної води та поставити на вогонь. Після закипання зняти з поверхні бульйону піну та злити відвар.
- Повернути гриби в каструлю, залити холодною водою та залишити на півгодини. Після цього поставити каструлю на вогонь. Після закипання знову зняти піну та злити воду, залити гриби свіжою холодною водою на півгодини. Повторити процедуру з відварюванням ще раз і знову злити воду після закипання.
- Банки ретельно вимити з содою та стерилізувати, кришки проварити протягом 10 хвилин. Промити зонтик кропу та вишневи листя, покласти на дно банок. Покласти зверху проварені черні грузді та покрити їх цибулею, нарізаною на тонкі напівкільця.
- У каструлі довести до кипіння воду для маринаду, додати сіль, цукор, горошини перцю та проварити протягом 30 секунд. Залити вміст банок киплячим маринадом, прикрити гриби та цибулю листям хрону.
- Прикрити банки кришками та поставити їх на дно каструлі, застелене рушником, складеним удвічі. Влити в каструлю воду такої ж температури, що й температура скла банок (рівень - по плечики банок), поставити на вогонь та довести воду до кипіння.
- Стерилізувати банки близько півгодини при слабкому кипінні. Потім по одній виймати банки з киплячої води, закручувати кришками та перевертати догори дном. Укрити банки теплою ковдрою та залишити на 8-10 годин до повного охолодження.
- Зберігати солоні чорні грузді в прохолодному та темному приміщенні разом з іншими заготівлями на зиму не більше 1 року.
Цікаво знати:
Чорні грузді - одні з найцінніших та найдорожчих грибів. Вони мають насичений смак та аромат, що робить їх улюбленою закускою для багатьох грибників. В Україні вони зазвичай збираються з кінця літа до початку осені та використовуються для різноманітних страв. Також солоні гриби є чудовим доповненням до закусок та холодних страв.