Варення з фізалісу

Варення з фізалісу
3.3
(5)
Метод: На плиті
Час приготування: 480 хв.
Кухня

Інгредієнти:

 • 1 кг фізалісу
 • 1 кг цукру
 • 250 мл води
 • 1 середній лимон

Рецепт приготування:

 1. Очистіть фізаліс від "коробочки", промийте його та обдайте кип'ятком. Злийте кип'яток і наколіть кожну ягоду зубочисткою.
 2. Лимон поріжте на тонкі полукруги, видаліть кісточки та покладіть у невелику каструлю. Додайте воду і поставте на вогонь.
 3. Доведіть воду до кипіння, зменшіть вогонь і варіть протягом 5 хвилин. Потім додайте половину цукру і готуйте ще 5-6 хвилин при слабкому кипінні, постійно помішуючи.
 4. Перелийте отриманий сироп разом з лимоном до фізалісу та поставте на середній вогонь. Варіть варення протягом 10 хвилин після закипання, періодично помішуючи.
 5. Зніміть миску з плити, накрийте кришкою та залиште на ніч до повного охолодження. Потім поверніть миску на вогонь, додайте половину залишку цукру (250 г) та готуйте варення протягом 10 хвилин, постійно помішуючи.
 6. Зніміть миску з вогню, накрийте кришкою та залиште на 10-12 годин. Підготуйте банки, простерилізувавши їх на пару, у духовці або мікрохвильовці, а кришки проваріть протягом 10 хвилин.
 7. Поставте миску на вогонь, додайте решту цукру та готуйте варення протягом 10 хвилин після закипання. Розлийте гаряче варення по банках, закрутіть, переверніть догори дном та укрийте ковдроюодеялом до повного остигання.
 8. Зберігайте варення разом із іншими заготівлями на зиму до 1-1,5 років.

Фізаліс є досить екзотичною ягодою, але на диво вона досить легко доступна в нашій країні. Варення з фізалісу - це дуже корисний та смачний десерт, що містить багато вітамінів і мінералів. Він також має різні варіації: варення з малиною, з полуницею, з чорносливом, і навіть з гарбузом. Варення з фізалісу з лимоном та цукром - це один з найпопулярніших рецептів, оскільки воно має свіжий та легкий смак. Цей десерт досить простий у приготуванні і може бути доданим до будь-якої страви або просто вживатися самостійно. Насолоджуйтеся смаком цього чудового варення з фізалісу!