Тартар із яловичини
Кухня
Інгредієнти:
- 600 гр яловичини
- 1 цибуля-шалот (можна замінити фіолетовою цибулиною)
- 4 перепелиних яйця (жовтки)
- 1 яйце (жовток)
- 2 ст.л. консервованих каперсів
- 2 ст.л. оливкової олії
- 1 ч.л. гірчиці (бажано гострої)
- 1 ч.л. вустерського соусу (можна замінити бальзамічним оцтом)
- кілька гілочок петрушки
- кілька крапель соусу табаско (можна замінити 1 зубчиком часнику)
- сіль, перець за смаком
Рецепт приготування страви:
- Яловичину для тартара потрібно використовувати тільки найякіснішу, найсвіжішу та необвітрену, оскільки м'ясо буде вживатися сирим. Ретельно вимити м'ясо і гарненько обсушити паперовими рушниками. Обернути яловичину харчовою плівкою і відправити в морозилку на 20 хвилин.
- Петрушку промити, обсушити та нашаткувати. Цибулю-шалот або фіолетову цибулину очистити й порізати дуже дрібними(!) шматочками. Каперси вийняти з банки і порізати дрібними шматочками.
- Жовток курячого яйця відокремити від білка і залишити в кімнатній температурі. М'ясо вийняти з морозилки і зняти плівку, нарізати його стейками близько 1 см завтовшки. Кожен стейк яловичини порізати маленькими кубиками. Має вийти фарш дуже грубого помелу.
- З'єднати в мисці яловичину, жовток, петрушку, цибулину, каперси і перемішати. Влити оливкову олію, вустерський соус, соус табаско, додати гірчицю, сіль і перець за смаком. Ретельно все перемішати ложкою до рівномірного розподілу всіх інгредієнтів.
- Накрити миску харчовою плівкою і відправити в холодильник. Тартар із яловичини має настоятися в холодильнику не менше 15 хвилин. Через зазначений час вийняти миску і зняти харчову плівку.
- Розкласти м'ясний салат через салатне кільце по тарілках (кількість інгредієнтів вказано для 4 порцій). Верх тартара прикрасити жовтком перепелиного яйця і подавати страву до столу. Смачного!
Тартар - страва, яка отримала свою назву на честь кочового народу татар. Їхні коні швидко переміщалися, тримаючи м'ясо під сідлом, і в результаті воно "готувалося" під впливом тепла і тертя. Так з'явився перший тартар - сире м'ясо з особливим смаком і текстурою. Згодом французькі кухарі вдосконалили цей рецепт і створили унікальну страву, яку ми смакуємо і зараз.