Спаржева квасоля на зиму: Витончені консерви для всіх смаків
Кухня
Інгредієнти:
- 1 кг стручкової квасолі
- 1 л чистої води
- 2 морквини невеликого розміру (або 1 велика морква)
- 80 мл оцту 9%
- 3 ст.л. цукру
- 2 ст.л. солі
- 12-15 горошин чорного перцю
- 2 зубчики часнику
- 4 парасольки кропу
- 4 лаврові листки
Рецепт приготування страви:
- Спаржеву квасолю перебрати, промити, відрізати кінчики і розрізати кожен стручок на 2 або 3 частини. Скласти подрібнену стручкову квасолю в каструлю з киплячою водою. Варити спаржеву квасолю приблизно 5 хвилин при слабкому кипінні. Потім відкинути квасолю на друшляк і залишити стікати від води.
- Моркву почистити й порізати кружальцями, зубчики часнику почистити й розрізати вздовж на дві частини. Із зазначеної кількості інгредієнтів виходить приблизно 4 півлітрові банки консервованої спаржевої квасолі.
- На дно кожної банки покласти парасольку кропу, лавровий лист, кілька шматочків моркви, часнику і 3-4 горошини перцю. Зверху викласти відварену стручкову квасолю. В окремій каструлі з'єднати воду, сіль, цукор і поставити на вогонь.
- Помішуючи, довести маринад для стручкової квасолі на зиму до кипіння. Наприкінці влити оцет, гарненько розмішати і зняти з вогню. Залити вміст банок маринадом і дати трохи охолонути. В окремій каструлі довести воду до такої ж температури, що й у заготовок.
- Дно великої каструлі застелити рушником (не дуже великим), зверху поставити банки з квасолею і маринадом, прикрити їх (не щільно) кришками. Залити банки в каструлі гарячою водою (такої ж температури, що й заготовки) так, щоб її рівень був на 3-4 см нижчим за горлечка.
- Поставити каструлю на вогонь і довести воду до кипіння. Стерилізувати банки зі стручковою квасолею на зиму протягом півгодини за слабкого кипіння. Потім обережно вийняти банки з каструлі й закатати їх кришками.
- Перевернути банки догори дном і накрити теплою ковдрою. Консервована спаржева квасоля має настоятися в такому положенні до повного охолодження. Зберігати консервовану стручкову квасолю в темному прохолодному місці близько 2-3 років.
Заготівля спаржевої квасолі на зиму - це чудовий спосіб зберегти сезонний смак цієї овочевої культури. Вона додасть аромату та смаку вашим стравам у холодну пору року. Експериментуйте зі спаржевою квасолею, додавайте її до салатів, гарнірів і супів, і насолоджуйтеся цим чудовим продуктом протягом усього зимового сезону.