Рецепт томатного соку на зиму
Кухня
Інгредієнти:
- 4,5 кг помідорів
- 1 ст.л. солі
- 1 ст.л. цукру
- пучок петрушки, вагою близько 50 гр (не обов'язково)
Рецепт приготування страви:
- Помідори перебрати, вимити і порізати невеликими шматками. Скласти подрібнені помідори в каструлю і поставити на вогонь. Прогріти томатну масу до температури близько 80-90С (майже до кипіння).
- Отриману масу вилити в сито (попередньо встановити під нього чисту каструлю) і ретельно протерти. У ситі має залишитися тільки густа м'якоть зі шкіркою, а томатний сік із м'якоттю - в каструлі.
- Пучок петрушки промити, обсушити і вичавити з нього сік. Для цього подрібнити зелень у блендері або пропустити її через м'ясорубку, а потім віджати сік за допомогою марлі. Банки та кришки для консервації соку на зиму простерилізувати будь-яким зручним для вас способом.
- Поставити томатний сік на вогонь, додати до нього сіль, цукор і сік петрушки, розмішати. Готувати томатний сік для консервації до закипання на помірному вогні, помішуючи. Одразу після закипання розлити сік по банках, закатати їх кришками і перевернути догори дном. Укутати банки з томатним соком теплою ковдрою і залишити в такому положенні до повного охолодження.
- Зберігати консервований томатний сік у прохолодному місці, захищеному від прямих сонячних променів. Домашній томатний сік із м'якоттю можна подавати як напій, а також використовувати в приготуванні борщів, супів або соусів.
Томатний сік на зиму - це чудовий спосіб зберегти літню свіжість помідорів і насолодитися ними протягом холодних місяців. Цей сік не лише має чудовий смак, а й багатий на вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які корисні для нашого здоров'я.