Рецепт домашнього сливового вина для справжніх гурманів
Кухня
Інгредієнти:
- ~5 л чистої води
- 3,5 кг слив
- 1,5-2 кг цукру (за смаком)
Рецепт приготування страви:
- Для приготування домашнього сливового вина необхідно використовувати повністю зрілі сливи темних сортів. Обтерти зібрані плоди сухим рушником і викласти на плоску поверхню. Сливи мають 2-3 дні в'ялитися на сонці до утворення грибка на поверхні (це і будуть натуральні дріжджі для вина).
- Через зазначений час скласти сливи в миску і ретельно потовкти їх до стану пюре. Влити до сливової маси чисту воду і розмішати. Накрити миску шаром марлі або москітною сіткою й залишити її на свіжому повітрі на 3-5 днів (температура має бути не нижчою за 20-25С).
- Коли сливова м'якоть почне відділятися від соку, а той почне пінитися, значить вино готове до бродіння. Процідити отриману масу через марлю, складену в 3-4 шари, у великий бутель або іншу зручну ємність (бажано скляну).
- Додати до сливового соку цукор і ретельно розмішати до його повного розчинення. Більш ніж на 3/4 об'єму посудину для бродіння заповнювати не можна, тому що вуглекислому газу і піні потрібне вільне місце.
- На шийку бутля встановити гідрозатвор або надіти гумову рукавичку, попередньо проколовши її в одному пальці. Домашнє вино зі сливи має бродити за температури 20-25С протягом 40-45 діб.
- Через зазначений час потрібно обережно (так, щоб осад залишався на дні бутля) розлити вино по скляних пляшках/графінах, проціджуючи його через 2 шари марлі.
- Сливове вино має настоятися в темному прохолодному місці не менше 3 місяців. Домашнє вино буде смачнішим і світлішим, якщо дати йому настоятися близько 2-3 років.
Вино, виготовлене зі сливи, має багату історію. У Середньовіччі воно було вишуканим напоєм, що прикрашав королівські столи, а в деяких країнах вважалося символом розкоші та добробуту. Насолоджуйтеся своїм власним сливовим вином, відтворюючи вікові традиції!