Квасолю на ніч замочити в воді. Червоний буряк відварити до готовності в каструльці з водою.
Окремо відварити м'ясо в 1 л води, протягом 50 хв. Зменшити вогонь до середнього. Додати до м'яса квасолю, варити ще півгодини.
Цибулю дрібно нарізати, моркву натерти на терці, змішати і обсмажити на сковороді близько 5 хвилин. Тим часом очистити та нарізати кубиками картоплю.
Влити до сковороди 4 ст.л. м'ясного бульйону, змішати з овочами і вилити всю суміш назад в бульйон. Через 5 хвилин додати нарізану картоплю, через ще 5 хвилин - дрібно нарізану капусту. Посолити, поперчити та додати спеції.
Натерти варений буряк на грубій терці, зелень дрібно нарізати та додати разом з томатною пастою до борщу через 5 хвилин після капусти. Варити ще 10 хвилин, вимкнути вогонь і накрити кришкою.
Розігріти духовку до 180С. Приготувати пампушки: в теплій воді розведіть сухі дріжджі разом з медом. Процідіть борошно в чисту миску, влийте туди воду з дріжджами та медом, додайте рослинну олію та замісьте еластичне та однорідне тісто. Залиште на 5 хвилин у теплому місці.
Потім беріть з тіста по шматочку, формуйте невеликі кульки та кладіть на помазаний олією противень або форму. Змастіть пампушки молоком та посипте сіллю. Печіть 30 хвилин у розігрітій духовці. Вийміть з духовки і дайте трішки охолонути.
Дрібно нарізати часник, розтерти його з сіллю та змішати з рослинною олією. Ретельно натерти пампушки часниковою сумішшю. Дати постояти 2 хвилини та подавати з борщем.
Цікавинки про борщ:
Борщ - національне українське страва, яку готують і в інших країнах, наприклад в Польщі.
У різних регіонах України існує велика кількість варіацій борщу залежно від регіону та сезону. Наприклад, варіант з буряком, м'ясом, картоплею та капустою є одним з найпоширеніших.
Спосіб приготування борщу може відрізнятися від сім'ї до сім'ї, або навіть від міста до міста. Однак, рідко хто змінює головні інгредієнти - це м'ясо, картопля, цибуля та буряк.
Борщ може бути відмінним джерелом вітамінів та поживних речовин, зокрема вітамінів С та В, калію та заліза. Також він містить багато антиоксидантів.
Існують легенди, що борщ став частиною військової стратегії гетьмана Богдана Хмельницького під час війни з Польщею. Він вказував своїм воякам їсти борщ, а не супи з м'ясом, бо він забезпечує більшу енергію та витривалість на полі бою.
Борщ став символом України та української культури, і його навіть включили до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.