Грибна ікра з томатною пастою

Грибна ікра з томатною пастою
4.9
(9)
Метод: На плиті
Підійде: Обід, Вечеря, Банкет
Час приготування: 120 хв.
Кухня

Інгредієнти:

  • 1 кг грибів (вже відварених)
  • 2 цибулини
  • 2 моркви
  • 150 мл рослинної олії
  • 4 ст. л. томатної пасти
  • 4 ст. л. білого сухого вина
  • 5 зубчиків часнику
  • сіль, перець за смаком

Рецепт приготування:

  1. Для створення цієї чудової грибної ікри можна використовувати будь-які їстівні лісові гриби. Перед приготуванням їх слід ретельно промити, почистити від нальоту зворотним боком леза ножа, ще раз промити і покласти в каструлю з киплячою водою.
  2. Після закипання води слід злити її та залити гриби новою гарячою водою так, щоб вони були повністю покриті.
  3. Після наступного закипання ослабити вогонь і варити гриби приблизно 30 хвилин при помірному кипінні. Виняток становлять білі гриби, печериці та гливи - їх слід варити до 15 хвилин.
  4. Поки гриби варяться, очищену цибулю наріжте кубиками та обсмажте на помірному вогні на 3 ст. л. рослинної олії до прозорості. Моркву почистіть та наріжте на великі часточки, зубчики часнику очистіть.
  5. Відварені гриби добре відкиньте на друшляк і дайте стекти абсолютно всій рідині. Потім прокрутіть їх разом з цибулею, морквою та часником через м'ясорубку, змішайте в одній мисці.
  6. Поставте все на велику сковороду з товстим дном, розігрійте. Додайте томатну пасту, вилийте до суміші вино, посоліть та поперчіть ікру за смаком, перемішайте і зменшіть вогонь.
  7. Тушкуйте грибну ікру з томатною пастою під кришкою, час від часу помішуючи лопаткою, протягом години на маленькому вогні.
  8. Наприкінці готування підготуйте банки: простерилізуйте їх будь-яким зручним для вас способом, а кришки проваріть окремо протягом 8-10 хвилин. Розподіліть гарячу ікру по стерильних банках, герметично закрийте і переверніть догори дном. Заверніть баночки в ковдру та залиште протягом 8-12 годин.
  9. Охолоджені банки переверніть у нормальне положення та зберігайте в прохолодному, ізольованому від сонячних променів місці, поруч із іншими заготівлями на зиму.

Готову ікру також можна не закривати на зиму, а використовувати як холодну закуску або гарячий гарнір. Вона також ідеально підходить для приготування канапе та сендвічів.

Збагачуйте свій кулінарний досвід, підходьте творчо до створення нових страв та насолоджуйтеся смаком натуральних інгредієнтів!