Джем з лимонів

Джем з лимонів
4.3
(8)
Метод: На плиті
Час приготування: 120 хв.
Кухня

Інгредієнти:

 • 2 кг цукру
 • 2 л води
 • 1,5 кг лимонів
 • 2 листка герані (опціонально)

Інструкції:

 1. Лимони ретельно вимийте під теплою водою, обсушіть і зніміть тонкий шар шкірки (цедру). Трить її на дрібній терці або поріжте ножем на дрібну соломку. Вижміть сік з м’якоті лимонів і процідіть його крізь сито, щоб відокремити від нього кісточки.
 2. М’якоть, кісточки і листки герані заверніть в марлеву тканину, щильно зв’яжіть і покладіть в каструлю. Додайте воду і лимонний сік, поставте на вогонь і доведіть суміш до кипіння.
 3. Готуйте лимонний відвар при слабкому кипінні протягом близько 2 годин (час може варіюватися від 1 до 3 годин), поки рідина не увариться вдвічі. Потім вийміть мішок з м’якоттю з відвару та покладіть його на сито, закріпіть над каструлею.
 4. Коли рідина з мішочка випаде, його потрібно ретельно вижати і видалити. Додайте до каструлі цукор, перемішайте і доведіть до кипіння.
 5. Банки для консервації простерилізуйте, а кришки прокип’ятіть протягом 8 хвилин.
 6. Готуйте джем із лимонів приблизно 15 хвилин після закипання до легкого загущення. Розкладіть гарячий джем по банкам, закрийте їх кришками, переверніть і накрийте ковдрою або рушником.
 7. Через 6 годин можна прибрати банки на зберігання в прохолодне приміщення, захищене від сонячних променів. Лимонний джем може зберігатися протягом близько 1,5 року. Подають джем із лимонів до випічки, млинців або десертів. Приємного апетиту!