Домашнє вино з кизилу - простий рецепт

Домашнє вино з кизилу - простий рецепт
3.9
(15)
Метод: На плиті
Час приготування: 270 хв.
Кухня

Інгредієнти:

 • 1,5 кг кизилу
 • 1,5 л чистої води
 • 1 кг цукру

Інструкції:

 1. У велику каструлю налити воду, додати цукор та поставити на вогонь.
 2. Змішуючи, довести цукровий сироп до кипіння, потім знизити вогонь і варити при слабкому кипінні, знімаючи піну.
 3. Зняти каструлю з вогню та дати цукровому сиропу охолонути до кімнатної температури.
 4. Очистити кизил від гілок, стебел та листя, промити.
 5. Розтирати ягоди за допомогою дерев'яної ступки.
 6. Залити ягідне пюре цукровим сиропом, добре перемішати та накрити горлечко пляшки марлею.
 7. Залишити кизилове сусло для вина на 3-4 дні при температурі не вище 20C (в ідеалі 16-18C). Раз на день потрібно перемішувати сусло дерев'яною або пластиковою ложкою.
 8. Коли з'являться ознаки бродіння сусла, такі як шипіння напою, поява піни та кислуватого запаху, потрібно процідити вміст пляшки через 2-3 шари марлі в чисту скляну пляшку.
 9. Надіти на горлечко пляшки гідрозатвір або резинову медичну рукавичку, попередньо проколюючи в ній один палець голкою. Залишити вино з кизилу бродити на 2-3 тижні в темному місці при температурі 15-25C.
 10. Коли гідрозатвір перестане виділяти бульбашки повітря, а рукавичка відступить, потрібно знову процідити вино через 3 шари марлі.
 11. Розливати молоде вино по скляним пляшкам потрібно після цього, щоб напій міг настоятися в темному місці при температурі 5-15C протягом не менше 2-3 місяців.
 12. Готове вино з кизилу можна подавати до столу. Зберігати вино краще в холодильнику не більше 1-1,5 років.

  Кизил містить велику кількість вітамінів та мікроелементів, таких як вітаміни С, Е, К, калій, кальцій та інші. Таким чином, вино з кизилу може бути корисним для зміцнення імунітету та підвищення загального тонусу організму.

  До того ж, домашнє вино завжди має неперевершений смак та аромат, оскільки ви можете контролювати процес його приготування та додавати інші інгредієнти на свій смак. Наприклад, можна додати корицю, ваніль або інші спеції, щоб збагатити смак напою. Таким чином, вино з кизилу може стати улюбленим напоєм вдома або на святкуваннях.