Брусничний джем

Брусничний джем
4.7
(9)
Метод: На плиті
Час приготування: 20 хв.
Кухня

Інгредієнти:

 • 2-2,5 кг брусниці
 • 1,5 кг цукру

Рецепт приготування:

 1. Перед початком приготування банки необхідно простерилізувати та проварити бляшані кришки для консервації протягом 10 хвилин.
 2. Ягоди брусниці промити, обсушити та подрібнити за допомогою м'ясорубки, блендера або картоплем'ялки.
 3. Перелити ягідне пюре в каструлю, додати цукор та добре перемішати. Поставити каструлю на невеликий вогонь та довести до кипіння, помішуючи.
 4. Варити брусничний джем 10 хвилин після закипання, регулярно помішуючи, щоб джем не пригорів до дна та стінок каструлі.
 5. Розлити киплячий джем з брусниці по банках, заповнюючи їх до самого верху, закатати кришками та перевернути догори дном.
 6. Огорнути банки теплою ковдрою або товстим рушником та залишити на 6-10 годин до повного охолодження.
 7. Брусничний джем можна зберігати разом з іншими заготівлями на зиму в прохолодному приміщенні, захищеному від сонячних променів.

Цікава інформація:

 • Брусниця містить велику кількість вітамінів та антиоксидантів, які допомагають підтримувати здоров'я та захищають від захворювань.
 • Брусничний джем можна використовувати не тільки для випічки та прикраси десертів, але й як додаток до страв з м'яса або птиці. Він додасть неповторний смак та аромат вашим стравам.
 • Якщо ви хочете зберегти максимальну кількість корисних речовин у брусничному джемі, варіть його на невеликому вогні та не переварюйте. Також не додавайте занадто багато цукру, щоб не зменшити корисні властивості ягід.
 • Брусничний джем - чудовий варіант для людей із послабленою імунною системою або проблемами зі шлунком, оскільки брусниця має протизапальні та протикислотні властивості.