Бешбармак: Класичний рецепт

Бешбармак: Класичний рецепт
4.1
(8)
Метод: На плиті
Підійде: Обід, Вечеря, Банкет
Час приготування: 60 хв.
Кухня

Інгредієнти:

  • 1-1,2 баранини (можна замінити яловичиною або кониною)
  • 5 цибулин
  • кілька гілочок свіжої зелені
  • 2 лаврові листки
  • кілька горошин запашного перцю
  • сіль за смаком

Тісто для бешбармака:

  • ~500 гр борошна
  • 200 мл чистої води
  • 2 яйця
  • пів-ч.л. солі

Рецепт приготування страви:

  1. Бешбармак може готуватися з різних видів м'яса. Баранину/конину/яловичину промити і покласти в каструлю. Залити м'ясо холодною водою так, щоб повністю покрити його і поставити каструлю на вогонь. Після закипання зняти піну, зменшити вогонь і варити баранину при слабкому кипінні приблизно півтори години.
  2. Через зазначений час покласти в киплячий бульйон із м'ясом цибулину (ретельно вимити її і розрізати на дві частини). Додати лаврове листя, горошини перцю, сіль за смаком. Варити бульйон для бешбармака ще 1,5-2 години при слабкому кипінні.
  3. Через зазначений час процідити бульйон в окрему каструлю через 2-3 шари марлі. Лаврове листя, цибулину та горошини перцю викинути, а м'ясо порізати невеликими шматочками. Бульйон залишити застигати.
  4. А поки вариться бульйон, можна приготувати тісто для бешбармака. Яйця вбити в миску, додати сіль і збити виделкою до однорідності. В окрему миску просіяти через сито близько 400 гр борошна, у центрі зробити заглиблення.
  5. Влити в борошно яєчну суміш і ретельно перемішати. Потім влити холодну чисту воду і знову вимішати до однорідної консистенції. Поступово просіювати потрібну кількість борошна (тісто має вийти крутим, як на домашню локшину).
  6. Вимісити тісто руками й обернути його харчовою плівкою, відправити на півгодини в холодильник. Через зазначений час вийняти тісто з холодильника і розкачати його в тонкий пласт на присипаній борошном поверхні. Нарізати пласт ромбиками однакового розміру.
  7. Викласти ромбики тіста на присипане борошном деко (або велике плоске блюдо) і залишити їх підсихати в кімнатній температурі на півгодини. Якщо є час - можна охолодити бульйон для бешбармака і зняти з його поверхні шар жиру. Але це робити не обов'язково.
  8. Дві цибулини очистити й порізати півкільцями. У пательню влити кілька ложок олії або викласти жир, попередньо знятий із бульйону, поставити пательню на вогонь.
  9. У розігріту олію/жир викласти цибулю, порізану півкільцями. Смажити цибулю на середньому вогні приблизно 5 хвилин, помішуючи. В окрему каструлю влити 2-3 ополоники від процідженого бульйону, поставити на вогонь і довести до кипіння. Тим часом очистити 2 цибулини, що залишилися, і порізати їх півкільцями.
  10. У киплячий бульйон скласти цибулю, що залишилася, і проварити її при слабкому кипінні протягом 2 хвилин. Зняти каструлю з вогню, додати чорний мелений перець за смаком. Перекласти варену цибулю шумівкою на окрему тарілку, у каструлю з бульйоном (у якому варилася цибуля) влити бульйон, що залишився, приблизно 100 мл води і знову поставити на вогонь. Якщо бульйону багато, воду можна не додавати.
  11. У киплячий бульйон скласти невелику кількість макаронних виробів для бешбармака. Варити ромбики приблизно 5-7 хвилин до готовності і перекласти шумівкою в сковороду до смаженої цибулі. Зварені макарони перемішати зі смаженою цибулею.
  12. Відварені макарони викласти на дно великого плоского блюда (ближче розташовуючи їх до країв). Посередині викласти подрібнене відварене м'ясо, зверху викласти півкільця цибулі, відварені в бульйоні.
  13. Бешбармак готовий, посипати його чорним меленим перцем і подавати до столу в гарячому вигляді. Бульйон, у якому варилося м'ясо і макарони, можна розлити по тарілках і подавати до бешбармака. Смачного!

Бешбармак часто подають із різними соусами, як-от сметана, гострий томатний соус або соус на основі соєвого соусу з додаванням ароматних спецій. Це додає страві більше смакових нюансів і робить її ще смачнішою.