Рецепт приготування медового квасу

Рецепт приготування медового квасу
4.5
(9)
Метод: На плиті
Час приготування: 90 хв.
Кухня

Інгредієнти:

  • 10 л чистої води
  • 800 гр бородинського хліба (2 буханки)
  • 300-400 гр цукру
  • 50 гр родзинок
  • 2 ст.л. меду
  • 2 ч.л. сухих дріжджів

Рецепт приготування страви:

  1. Духовку розігріти до 200/220С. Кожен бородинський хліб розрізати вздовж на дві рівні частини. Кожну четвертинку нарізати впоперек скибочками близько 1 см завтовшки і викласти одним шаром на деко. Якщо весь хліб не вміщається в один шар, значить потрібно запекти спочатку один буханець, а потім другий
  2. Відправити деко в розігріту духову шафу. Готувати сухарі для медового квасу приблизно 15 хвилин, щоб вони почали чорніти. Щойно скоринка почала чорніти, вийняти деко і перекласти сухарі на окрему тарілку.
  3. На деко викласти наступну партію хліба і також спекти її до легкого почорніння. У невеликій посудині з'єднати мед із 3 ст.л. чистої води й ретельно розтерти до однорідної консистенції. Додати сухі дріжджі й гарненько розмішати.
  4. Сухарі остудити і скласти в глибоку каструлю, засипати їх цукром і родзинками. Рівномірно залити сухарі медовою сумішшю, а потім водою. Накрити каструлю марлею або легким рушником (вологим) і залишити в теплому місці настоюватися.
  5. Медовий квас має бродити близько 2-3 діб. Періодично пробувати квас на готовність, щоб він не перебродив. Через зазначений час зняти марлю/рушник і відокремити в окрему банку або миску приблизно 0,5 кг набряклого хліба з родзинками. Це закваска до наступного квасу. Якщо ви цей медовий напій більше робити не збираєтеся, хліб збирати не обов'язково.
  6. Решту процідити через 3 шари марлі, гарненько видавити з м'якоті хліба всю рідину. Щільно закрити ємності з квасом кришками. Залишити хлібний квас із медом на добу в холодильнику. Потім можна вийняти медовий квас із холодильника і подавати до столу.
  7. Зберігається медовий квас близько 2 тижнів у холодильнику. При наступному приготуванні квасу, можна зменшити кількість інгредієнтів (крім води) удвічі, а замість дріжджів додати закваску від минулого квасу.

Цікаві факти про квас:

  • Квас має багату історію, що сягає тисяч років тому. Він вважається одним із найдавніших алкогольних напоїв.
  • Україна має довгу традицію в приготуванні квасу з використанням різних інгредієнтів, таких як хліб, ягоди, фрукти і трави.
  • Квас є популярним напоєм у багатьох країнах Східної Європи та Балтії. Його часто подають як освіжаючий напій у спекотні літні дні.