Простий рецепт маринованого імбиру для суші в домашніх умовах
Кухня
Інгредієнти:
- 0,5 кг свіжого імбиру (корінь)
- 200 мл рисового оцту (2,5%), можна замінити 70 мл оцту 9%
- 4 ст.л. цукру
- 4 ст.л. рожевого сухого вина (можна замінити білим сухим вином)
- 2 ст.л. горілки
- 2 ст.л. бурякового соку (вижати марлею з тертого буряка)
Рецепт приготування:
- Очистіть корінь імбиру і наріжте його невеликими кусочками. В каструлі доведіть до кипіння 1 л води та опустіть туди очищений імбир. Через хвилину відкиньте воду з каструлі на дуршляк і дайте стекти воді.
- Повністю висушіть варені корені серветками (залиште імбир на кілька годин, щоб він повністю висох у кімнатній температурі). Наріжте корінь імбиру тонкими пластинами за допомогою овочечистки або ножа.
- Скляні банки стерилізуйте на пару, в духовці або в мікрохвильовці. Кришки для консервації прокип'ятіть протягом 10 хвилин. Розкладіть нарізаний пластинами імбир у стерилізовані банки.
- З тертого буряка вижміть необхідну кількість соку.
- У невеликій каструлі змішайте вино, горілку, буряковий сік, цукор і рисовий оцет (не рекомендується замінювати його на звичайний оцет, тому що це вплине на смак кінцевого продукту, але якщо немає можливості купити рисовий оцет, то можна замінити його 60-70 мл 9% оцету та 130 мл чистої води).
- Поставте каструлю на вогонь і, помішуючи, доведіть до кипіння. Відразу після закипання зніміть каструлю з вогню та залийте до країв банки імбир гарячим маринадом. Закрийте банки гарячими кришками, переверніть догори ногами та укутайте ковдрою або рушником. Залиште на 6-10 годин до повного охолодження.
- Маринований імбир можна зберігати протягом 1 року разом із заготовками на зиму в темному та прохолодному місці. Після відкриття банки закуску слід зберігати в холодильнику не більше 3 місяців. Маринований імбир можна подавати як закуску до рибних і м'ясних страв, а також до суші та ролів.
Маринований імбир - це не тільки смачна закуска до суші, але і корисний продукт для здоров'я. Імбир містить багато антиоксидантів та сприяє зниженню запалення в організмі. Він також може допомогти зі шлунковими проблемами, запобігати головному болю та знижувати ризик розвитку захворювань серця та цукрового діабету.