Домашнє варення з груш

Домашнє варення з груш
5.0
(11)
Метод: На плиті
Час приготування: 60 хв.
Кухня

Інгредієнти:

  • 1 кг груші
  • 1 кг цукру
  • 0,8 л чистої води
  • 1 ст.л. лимонного соку
  • пів ч.л. лимонної кислоти (за бажанням)
  • 1 гр ваніліну (за бажанням)

Рецепт приготування страви:

  1. Для приготування грушевого варення часточками необхідно використовувати тверді груші, які довго не розварюються. Груші ретельно вимити, розрізати на дві частини і видалити серцевину. Порізати м'якоть разом зі шкіркою невеликими шматочками і скласти в каструлю.
  2. Залити груші водою і поставити на вогонь. Після закипання зменшити вогонь, додати лимонний сік і ретельно перемішати. Готувати часточки груш близько 10 хвилин при слабкому кипінні, періодично помішуючи.
  3. Зняти каструлю з вогню і процідити воду через сито в окрему каструлю/миску. Груші скласти у велику миску з холодною водою і залишити там до повного охолодження.
  4. Гарячу воду (в якій варилися груші) з'єднати з цукром і поставити на вогонь. Помішуючи, довести сироп до закипання і зняти з вогню. Скласти груші у велику каструлю, залити гарячим сиропом і перемішати.
  5. Залишити грушеве варення на 3,5 години в кімнатній або прохолодній температурі. Потім поставити каструлю на вогонь і довести варення до кипіння. Готувати варення з груші протягом 3-4 хвилин після закипання, помішуючи.
  6. Потім зняти каструлю з вогню і залишити на 3-4 години в прохолодному місці (можна залишити варення до 10 годин). Поставити каструлю на вогонь і знову проварити грушеве варення протягом 3,5 хвилин.
  7. Повторити процедуру з охолодженням і варінням ще 3 рази. Під час останнього варіння варення можна додати ванілін і лимонну кислоту (можна що-небудь одне на вибір). Банки і кришки простерилізувати будь-яким зручним для вас способом.
  8. Розлити гаряче варення з груш по банках, закатати їх кришками і перевернути догори дном. Накрити банки теплою ковдрою і залишити в такому положенні на 1-2 години. Після цього можна прибрати банки на зберігання до решти консервації на зиму.

Домашнє варення з груші зберігається близько 2 років у темному прохолодному місці.

Варення - це один із найстаріших способів зберігання фруктів і ягід протягом зимового сезону.

Українська кухня славиться своїми багатими на смак і аромат вареннями.

Груші містять велику кількість вітамінів і мінералів, тому грушеве варення - це не тільки смачний, а й корисний десерт.

Експериментуйте зі спеціями та ароматами: додайте у варення корицю, імбир, чорний перець чи ваніль для нових відтінків смаку.

Насолоджуйтеся ароматом і смаком грушевого варення, подаючи його на сніданок із масляною випічкою або використовуючи як доповнення до сирних і м'ясних страв.