Рецепт: Черешневе варення з кісточками
Кухня
Інгредієнти:
- 2 кг черешні (червоної або білої)
- 2 кг цукру
- 400 мл чистої води
- 10 гр ванільного цукру
- 1/3 ч.л. лимонної кислоти або 1 ст.л. лимонного соку
Рецепт приготування страви:
- Черешню перебрати, видалити плодоніжки, а потім промити. Висипати ягоди на друшляк і дати воді стекти. Тим часом влити в каструлю чисту воду, додати цукор і поставити на невеликий вогонь.
- Помішуючи, довести сироп до кипіння і всипати підготовлену черешню. Повторно довести варення до кипіння, проварити протягом 2-3 хвилин і зняти з плити. Накрити каструлю марлею і залишити на 5-6 годин або на ніч до повного охолодження.
- Повернути каструлю на вогонь і, помішуючи, довести черешневе варення до кипіння. Паралельно простерилізувати скляні банки будь-яким зручним для вас способом, а кришки прокип'ятити протягом 10 хвилин.
- Наприкінці варіння варення (2-3 хвилини) додати ванільний цукор і лимонну кислоту, ретельно перемішати. Розкласти кипляче варення по стерильних банках, одразу ж закатати їх провареними кришками і перевернути догори дном.
- Укутати банки з варенням теплим рушником і/або ковдрою, залишити на 5-6 годин до повного охолодження. Зняти ковдру, перевернути банки і прибрати їх на зберігання в темне і прохолодне приміщення. Зберігати варення з черешні з кісточками не більше 1 року.
Цікаві факти:
- Черешня є чудовим джерелом вітамінів А та С, містить багато антиоксидантів та корисних рослинних сполук, що допомагають підтримувати здоров'я.
- Кісточки черешні містять амігдалін, який може перетворюватися на ціанід в організмі. Тому, якщо ви хочете додати смаку варенню через кісточки, будьте дуже обережні та не перестарається.
- Черешневе варення можна використовувати не тільки як десерт або додаток до чаю, але і як покриття для м'ясних страв, особливо якщо додати гірчичний порошок та соєвий соус.
- Черешні можна вирощувати власноруч у саду або на городі, а коли сезон закінчується, заморожувати або консервувати для подальшого використання в різних стравах.